Tradycyjne kotlety de volaille z masłem

W kuchni rosyjskiej i ukraińskiej faszerowana pierś z kurczaka znana jest jako cotelette de volaille. Ponieważ w profesjonalnej kuchni filety są często określane jako supreme, danie to jest również nazywane supreme de volaille a la Kiev (rosyjski: kotleta po-kievski; ukraiński: kotleta po-kiyevski).

Przepis ten ma sporne pochodzenie i jest obecnie popularny w krajach postsowieckich, a także w kilku krajach byłego bloku wschodniego oraz w świecie anglojęzycznym. Jednak najprawdopodobniej jest to współczesna wariacja na temat staromodnego francuskiego dania, które prawdopodobnie zostało wynalezione w Rosji w XIX wieku.

Składniki

Tradycyjne kotlety de volaille z masłem to nadziewane kotlety z kurczaka, które są panierowane, a następnie smażone na maśle klarowanym lub oleju. Są popularne w Europie Wschodniej i mogą być przygotowywane z różnymi nadzieniami, takimi jak ser, szynka czy grzyby.

Uważa się, że danie to pochodzi z Francji, a następnie zostało zaadaptowane na Ukrainie, w Rosji i w Polsce. Oryginalny przepis wymagał skomplikowanego farszu, który zawierał quenelle (mieszankę mielonego mięsa doprawionego solą i pieprzem, śmietany i innych składników), ale przepis został zmieniony i zamiast niego użyto masła.

Masło wypływa podczas krojenia kotleta i sprawia, że jest on naprawdę wilgotny i aromatyczny. Ten kotlet jest popularny w Europie Wschodniej i można go znaleźć w restauracjach w USA. Jest bardzo łatwy do zrobienia. Wystarczy przygotować nadzienie, posmarować kotlet chlebem, a następnie usmażyć go.

Przygotowanie

Tradycyjne kotlety de volaille z masłem są ulubionym daniem wschodnioeuropejskim i są bardzo proste w przygotowaniu. Potrawa składa się z filetów z kurczaka, które są nadziewane masłem złożonym.

Masło jest aromatyzowane pietruszką, czosnkiem, skórką z cytryny i innymi ziołami. Po nadzianiu kurczaka masłem, jest on panierowany, a następnie smażony w głębokim tłuszczu.

W niektórych wersjach nadzienie może zawierać ser i/lub grzyby. Kotlety można podawać z tłuczonymi lub gotowanymi ziemniakami i marchewką lub groszkiem.

Jest to danie ukraińskie i rosyjskie, które było popularne w Europie Wschodniej na przełomie XIX i XX wieku. Uważa się, że zostało wynalezione we Francji, a następnie przywiezione na Ukrainę i do Rosji.

Gotowanie

Tradycyjne kotlety de volaille z masłem to pyszne danie, które jest szeroko rozpowszechnione w Europie Wschodniej. Zazwyczaj przyrządza się je z piersi kurczaka pokrojonych w cienkie kotlety, nadziewanych masłem czosnkowym z pietruszką, zwijanych w rulon i panierowanych przed smażeniem.

Początki tego dania są nieco tajemnicze. Niektórzy twierdzą, że zostało ono wynalezione we Francji, a następnie przejęte przez rosyjskich kucharzy w XIX wieku, podczas gdy inni przypisują je jednemu z kijowskich hoteli w 1918 roku.

Bez względu na pochodzenie, przepis jest łatwy do wykonania i idealny na cotygodniowe wieczory z rodziną. Sekretem jest użycie odpowiednich składników i odrobina uwagi podczas gotowania.

Serwowanie

Tradycyjne kotlety de volaille z masłem to popularne danie w kuchni polskiej. Kotlety są nadziewane aromatyzowanym masłem i spinane wykałaczkami.

Danie to zostało wynalezione w XIX wieku przez francuskich kucharzy pracujących w kuchniach rosyjskich rodzin królewskich. Następnie zostało zaadoptowane przez światowe społeczności kulinarne i stało się podstawą w wielu krajach.

To prosty przepis, którego przygotowanie nie wymaga żadnych umiejętności ani zaawansowanego sprzętu. Jest to idealne danie na wieczór dla rodziny lub gości.

Tradycyjnie nadziewane masłem, czosnkiem i pietruszką lub serem, te kotlety są klasykiem w Polsce. Można je podawać z gotowanym groszkiem, puree ziemniaczanym lub sosem śmietanowo-grzybowym.

Tradycyjny sposób pieczenia tych kotletów to użycie mąki, roztrzepanego jajka i bułki tartej. Możesz też użyć bułki tartej panko, jeśli wolisz.

Oceń artykuł: Tradycyjne kotlety de volaille z masłem

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5