Pizzerinki dla dzieci na imprezę

Niezależnie od tego, czy są to urodziny Twojego dziecka, pierwsza grupowa nocka, czy specjalny wieczór filmowy, pizza jest łatwym i zabawnym pomysłem na przyjęcie. A dzięki kilku zabawom związanym z pizzą możesz sprawić, że będzie ona jeszcze bardziej niezapomniana!

Zacznij od przygotowania ciasta na pizzę (skonsultuj się z rodzicami w sprawie ograniczeń dietetycznych). Kiedy będzie już gotowe, przygotuj stanowisko do robienia pizzy.

Przygotowanie

Pizza jest często gwiazdą na przyjęciach urodzinowych, nocnych imprezach i specjalnych uroczystościach w każdym kształcie i rozmiarze. Czasami jest to oczywisty wybór, ale przy innych okazjach trzeba się dobrze zastanowić nad przygotowaniem i prezentacją tego serowego gadżetu. Najlepszym sposobem na to jest zrobienie listy potrzebnych rzeczy, a następnie poszukanie jak najtańszych cen. Być może uda ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy, pożyczając kilka rzeczy od przyjaciół i rodziny. Następnym razem, gdy będziesz planować przyjęcie dla dzieci, pomyśl o pizzy, a będziesz na dobrej drodze do wesołego i oszczędnego wieczoru.

Lukrem na torcie jest dobra zabawa z przyjaciółmi i rodziną. Oto kilka naszych ulubionych pomysłów, które pomogą Ci zorganizować zwycięskie przyjęcie z pizzą. Będziesz zadowolony z rezultatów. Jedzenie będzie pyszne, a zabawa będzie trwała wiecznie!

Gotowanie

Pizza jest łatwa do zrobienia i stanowi świetną opcję na imprezę. Jest to również świetny sposób na zaangażowanie dzieci w proces gotowania.

Aby rozpocząć proces robienia pizzy, możesz ustawić stację z miską z sosem, patelniami do pizzy i dodatkami, które każde dziecko będzie mogło wybrać. Kiedy będą już gotowi, poleć im, aby włożyli swoją pizzę do piekarnika i piekli ją przez kilka minut.

Pomoże im to nauczyć się procesu pieczenia i da im pojęcie, jak długo trwa pieczenie. Jeśli chcesz, możesz nawet dodać składniki do słoika, aby później zabrały je do domu jako upominek na imprezę!

Następnie poproś dzieci, aby ozdobiły swoje fartuchy farbami do tkanin, markerami i biodegradowalnym brokatem. To świetny sposób na zaangażowanie ich w proces tworzenia jedzenia i sprawi, że poczują się jak prawdziwi szefowie kuchni! Ponadto gotowe fartuszki będą pięknie wyglądać w torbach imprezowych.

Serwowanie

Niezależnie od tego, czy planujesz przyjęcie urodzinowe dla swoich dzieci, czy ich przyjaciół, Pizzerinki mogą być świetnym dodatkiem do menu. Ta pizza w stylu finger-food jest łatwa do podania i zjedzenia.

Podanie pizzy na stole w formie bufetu może zachęcić dzieci do przesuwania się w dół linii, wybierając to, na co mają ochotę z różnych dodatków i stron. Ustaw miseczki z sosem pomidorowym, rozdrobnionym serem mozzarella, mini pepperoni, pieczarkami, pokrojonymi czarnymi oliwkami, posiekanymi pomidorami i zieloną papryką.

Przygotowując ciasto na pizzę, pamiętaj, żeby użyć białej lub pełnoziarnistej mąki. Dzięki temu dzieciom łatwiej będzie rozwałkować i rozciągnąć ciasto na placek, nie będzie się ono kleiło ani brudziło.

Można też pozwolić dzieciom na kreatywność i rozwałkować pizzę w niepowtarzalnym kształcie. Możesz też dać im markery i biodegradowalny brokat do dekoracji.

Czyszczenie

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania, jeśli chodzi o Pizzerinki, jest utrzymanie rąk w czystości. Dobre wyszorowanie rąk zrobi różnicę dla Twoich gości. Dobrym pomysłem jest też śledzenie liczby dzieci na imprezie, bo to pomoże Ci zaplanować budżet. Najlepiej zrobić to, licząc wcześniej liczbę dzieci, dzięki czemu będziesz mógł przydzielić odpowiednią liczbę mioteł i gąbek. Możesz nawet poprosić starszych o pomoc, kiedy przyjdzie czas na stare, dobre sprzątanie. Możesz też poprosić młodszych o posprzątanie bałaganu w innym pomieszczeniu.

Poprzedni artykuł

Grzyby po kaszubsku

Następny artykuł

Śliwki w boczku z piekarnika

Oceń artykuł: Pizzerinki dla dzieci na imprezę

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5