Duch Puszcy 1

Duch Puszczy


Przepis na nalewkę Duch Puszczy

Duch Puszczy to wieloskładnikowa, bardzo ciekawa w smaku nalewka, prawdę mówiąc jedna z najlepszych jakie piłam dotychczas. Składniki użyte do “stworzenia” Ducha Puszczy są bardzo aromatyczne i tak różnorodne , że  ich połączenie może wydawać się dziwne, ale efekt końcowy jest naprawdę genialny. Nalewka ma działanie rozgrzewające, dlatego polecam ją szczególnie zimą i na Święta. I najważniejsze jest to ,że czas jaki nalewka musi odstać to tylko 2 tygodnie 🙂

 

Duch Puszczy 2

mde

składniki na nalewkę Duch Puszczy:

4 litry alkoholu 50 %

8 g wiórków dębowych

3 orzechy laskowe

18 migdałów

40 rodzynek

6 śliwek suszonych

opakowanie cukru waniliowego 20 g

3 daktyle suszone

1 figa suszona

2 łyżki herbaty czarnej

4-5 goździków

4 liście laurowe

6 ziaren ziela angielskiego

1 skórka z pomarańczy

5-6 łyżek cukru

 

Duch Puszczy 3

mde

jak zrobić nalewkę Duch Puszczy:

Liście laurowe i ziele angielskie zagotowujemy w niewielkiej ilości wody ( pół szklanki) , studzimy i dodajemy do alkoholu razem z wodą. Cukier rozpuszczamy w małym rondelku w łyżce wody i cały czas mieszając robimy karmel, gorący dolewamy do alkoholu. Dodajemy pozostałe składniki, mieszamy i odstawiamy na dwa tygodnie, gotowe. Przelewamy do butelek przez gazę.

Wiem,że w tym przepisie ilość składników potrzebnych do Ducha Puszczy może odstraszać, ale smak nalewki jest naprawdę oryginalny i pyszny. Nie jest to słodki “ulep”, lecz aromatyczny, dobry alkohol.Polecam gorąco 🙂

Na Sezonowym garnku znajdziecie również przepis na inne nalewki, na przykład na bardzo oryginalną w smaku Chrzanówkę (przepis), lub idealną dla Pań Cytrynówkę (przepis), albo aromatyczną, słodką, pyszną i sezonową Malinówkę (przepis).

Jeśli nie wiecie jak rozcieńczyć mocny alkohol to w tym przepisie znajdziecie tabelę jak to zrobić, aby uzyskać odpowiedni procent (tabela ).

Oczywiście bardzo jestem ciekawa jakie oryginalne nalewki robicie sami w domu, na jakim alkoholu, jak mocne i z jakimi dodatkami. Bardzo prosze jeśli znacie jakieś ciekawe przepisy podzielcie się nimi ze mną pod tym postem.