Zupa gulaszowa z dziczyzny

Gulasz to gęsty gulasz składający się z mięsa, cebuli i przypraw. Jest popularnym daniem w Europie Środkowej.

W Czechach i na Słowacji gulasz (po czesku i słowacku: gulas) jest zwykle przyrządzany z wołowiny, ale istnieją też odmiany wieprzowe. Podaje się go z gotowanymi lub gotowanymi na parze knedlikami i czasem w towarzystwie piwa.

Składniki

Mięso dzika to bardzo soczysta i smaczna dziczyzna, która dobrze nadaje się do powolnego gotowania i duszenia. Świetnie nadaje się również do duszenia, ponieważ ma bardzo chudą i aromatyczną strukturę.

Gulasz to rodzaj mięsnego gulaszu, który powstał na Węgrzech i od tego czasu rozprzestrzenił się w całej Europie Środkowej. Danie jest tradycyjnie przyprawiane papryką, która nadaje gulaszowi charakterystyczny smak.

Głównym składnikiem zupy gulaszowej jest zazwyczaj wołowina, ale można też użyć innych kawałków mięsa. W niektórych wariantach można użyć dziczyzny (Hirschgulasch), wieprzowiny (Schweinegulasch) i dzika (Wildschweingulasch).

Do nadania dodatkowego smaku można użyć wielu innych składników, takich jak czerwone wino, liście laurowe, pieprz, czosnek, sok z cytryny i ocet. Gulasz można podawać z tłuczonymi ziemniakami, domowymi knedlami lub chrupiącym chlebem.

Przygotowanie

Gulasz to obfity gulasz z mięsa i warzyw, zwykle przyprawiony papryką. Znany z froufoudre z czosnkiem, cebulą i przyprawami, gulasz ten jest węgierską podstawą w Europie Środkowej.

Czechy również mają swoją własną wersję tej zupy. Cesky gulas lub bardziej popularny hovezi gulas jest podstawą menu w pubach w całym kraju, często w towarzystwie prostych gotowanych knedli i zimnej szklanki piwa Pilsner.

Dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w domu, najbardziej satysfakcjonujący będzie przepis, który łączy w sobie kilka z powyższych składników. Najpierw zrumień mięso dzika z olejem arachidowym, solą, tymiankiem i majerankiem. Następnie dodaj wspomniane już wcześniej warzywa i największe warzywo ze wszystkich: dużą garść kasztanów. Na koniec posyp kwaśną śmietaną i podawaj. Powyższe danie jest idealne do podania dla tłumu i daje satysfakcję, że poświęcając swój czas i wysiłek, stworzyłeś coś wyjątkowego.

Gotowanie

Dzik jest mięsem, które dobrze nadaje się do powolnego gotowania i duszenia, dlatego idealnie nadaje się na obfity gulasz. Ma bogaty smak, który łagodnieje podczas gotowania, i jest maślanie delikatny.

Do przygotowania tego dania będziesz potrzebował wielu składników, w tym cebuli i kilku przypraw. Możesz też dodać trochę wina i czosnku.

Możesz wybierać spośród różnych kawałków mięsa, takich jak łopatka czy golonka. Uważaj, żeby nie przegotować gulaszu, bo może wyschnąć i stać się twardy.

Ten przepis będzie wspaniałym obiadem na każdy jesienny lub zimowy dzień. Możesz go podać z chrupiącym chlebem i odrobiną kwaśnej śmietany lub sezonowymi warzywami.

Gulasz to popularny gulasz w Chorwacji, na Węgrzech i w Polsce. Czasami podaje się go jako dodatek do fuzi, njoki lub polenty. Zazwyczaj przyrządza się go z wołowiny, ale może być też z dziczyzny lub dzika.

Sposób podania

Solidny gulasz, który można podawać z kawałkiem chleba lub chrupiącą bułką i odrobiną kwaśnej śmietany. Zupa gulaszowa z dzika to wspaniały jesienny posiłek, a do tego łatwy do przygotowania.

Tradycyjnie węgierski gulasz przyrządza się z mięsa i warzyw doprawionych papryką. Czasami dodaje się do niego również ziemniaki, aby dodać skrobi i zagęścić potrawę.

W Czechach i na Słowacji znany jest również jako „gulasz” lub „gulas”. W zależności od regionu może być przyrządzany z wołowiną lub wieprzowiną, a nawet z dziczyzną i często podawany jest z knedlikami.

Można go przyrządzić na kuchence lub w piekarniku. Kluczem jest upewnienie się, że temperatura pozostaje niska przez długi czas, dzięki czemu mięso staje się miękkie i rozpływa się w ustach.

Oceń artykuł: Zupa gulaszowa z dziczyzny

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5