Racuchy z twarogiem

Polskie naleśniki (racuchy z serem) są smażone i podawane z plastrem prasowanego sera farmerskiego. Dodaje się odrobinę ciasta, aby przykryć ser, a kiedy spód naleśnika nieco się przypiecze, odwraca się wierzch i smaży na złoty kolor.

Racuchy są również bardzo smaczne posypane cukrem pudrem! Dobrze komponują się z kwaśną śmietaną lub syropem miodowo-migdałowym, można je też podawać z dżemem.

Składniki

Racuchy to łatwy do zrobienia, lekki i zdrowy naleśnik – jest pyszny i stanowi świetne źródło białka! To także dobry wybór dla osób na diecie jako przekąska lub śniadanie.

Przygotowuje się go z twarogiem i można do niego dodać dowolną ilość składników, w tym świeże lub duszone owoce. Idealnie nadaje się również odrobina dżemu lub syropu klonowego.

Dwie porcje tych naleśników zawierają ponad 7 gramów białka, co stanowi prawie 30% dziennego zapotrzebowania na białko.

Tradycyjnie nalesniki (wymawiane jako „na-lesh-NEE-ky”) to cienkie, miękkie, puszyste naleśniki ze słodkim nadzieniem z twarogu. Można też przygotować pikantne wersje z mięsem, kiszoną kapustą lub grzybami.

Twarożek można znaleźć w większości supermarketów, ale najlepiej używać marki z małym twarogiem. W ten sposób uzyskasz najbardziej spójne ciasto naleśnikowe.

Przygotowanie

Jednym z najważniejszych aspektów procesu gotowania lub pieczenia jest upewnienie się, że masz pod ręką wszystkie potrzebne składniki. Dzięki temu proces będzie przebiegał sprawnie i nie zabraknie ci niczego istotnego, zanim posiłek będzie gotowy do podania.

Aby mieć pewność, musisz dokładnie przeczytać przepis i zanotować wszystkie ważne szczegóły. Na przykład, czego danie wymaga pod względem sprzętu i ile czasu zajmie jego przygotowanie. Pomoże ci to uniknąć błędów podczas gotowania.

Jeszcze jedna rzecz, o której należy pamiętać, to najważniejszy składnik, który należy mieć pod ręką, a mianowicie składnik, którego nazwa pojawia się w przepisie. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że masz wszystkie potrzebne składniki, jest wydzielenie dla nich specjalnego miejsca. Dzięki temu przygotowanie będzie przebiegało sprawnie i nie będziesz miał resztek, które mogłyby zepsuć danie i sprawić, że będzie ono wyglądało trochę zwyczajnie.

Gotowanie

Polskie naleśniki (racuchy) to klasyczne polskie danie, które podaje się na śniadanie lub przekąskę. Zazwyczaj posypuje się je cukrem pudrem.

Naleśniki te robi się z różnych składników, takich jak mąka, jajka i twaróg. Twaróg nadaje im miękką i puszystą konsystencję, a jednocześnie dodaje odrobinę pikanterii w smaku.

Przepis na te pyszne racuchy jest bardzo prosty, a ich przygotowanie zajmuje mniej niż pół godziny. To także doskonałe śniadanie lub przekąska, którą można przygotować z wyprzedzeniem.

Rakuchy można przechowywać w lodówce do 3 dni lub zamrozić w jednej warstwie do 4 miesięcy. Po schłodzeniu możesz je podawać z dżemem lub cukrem pudrem.

Serwowanie

Racuchy to polskie danie naleśnikowe, które smaży się z plastrem prasowanego sera farmerskiego. Jest to tradycyjne polskie śniadanie i popularny deser w Europie.

Przygotowuje się je z mąki, jajek, mleka i cukru oraz szczypty cynamonu. Naleśniki można jeść na śniadanie, obiad lub kolację.

Najlepszym sposobem podania jest posypanie ich cukrem pudrem lub dżemem. Tradycyjnie na śniadanie podaje się również talerz z kwaśną śmietaną i twarogiem.

Uważaj, że używasz twarogu dobrej jakości. Jeśli masz więcej czasu, włóż twaróg do blendera i zmiksuj go kilka razy, aby rozbić duże grudki. Dzięki temu twarożek stanie się bardziej puszysty i lekki.

Następny artykuł

Woda z miodem

Oceń artykuł: Racuchy z twarogiem

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5